Będzie dodatkowe szkolenie przed egzaminem?

[Głosów:9    Średnia:4.8/5]
Dodatkowe szkolenia dla młodych kierowców zostały przesunięte, jednak ministerstwo infrastruktury ma inny plan – obowiązkowy dodatkowy kurs przed egzaminem w WORD.

Jak wiadomo okres próbny dla młodych kierowców nie będzie obowiązywał w 2017 roku. To bezpośrednia konsekwencja niewdrożenia systemu CEPIK 2.0, od którego uzależnione jest wprowadzenie nowych przepisów. Plan był taki, aby młodzi kierowcy odbyli obowiązkowe szkolenie składające się z dwóch etapów:

 1. Szkolenie praktyczne – w Ośrodku Doskonalenia techniki jazdy.
 2. Szkolenie teoretyczne – w WORD.

Koszt szkolenia to ok 300 zł.

Znowelizowana ustawa o kierujących pojazdami ustala nowy termin uruchomienia systemu CEPIK 2.0 na dzień 4 czerwca 2018.

Nowe szkolenie i to przed egzaminem w WORD

Jak wiadomo wprowadzenie okresu próbnego i związanego z tym obowiązku dodatkowych szkoleń dla młodych kierowców zostało przesunięte w czasie, ale jak podaje Gazeta Prawna, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa rozważa możliwość skierowania kandydatów na kierowców na dodatkowe kursy. Takie szkolenie miałoby odbyć się po ukończeniu kursu nauki jazdy, ale jeszcze przed egzaminem państwowym na prawo jazdy.

Testy na prawo jazdy: nauka działami. Pełna aktualna baza pytań egzaminacyjnych.

 • przecież praktycznie każdy dokupuje jazdy w OSK przed egzaminem, to gdzie tu nowość 🙂

 • uważny

  no i po to co komu ?! Żeby wyciągnąć kolejne pieniądze, bo za mało wpływów z celowo oblanych egzaminów?! Takie wymuszone doszkalanie to zwykłe podważanie kompetencji szkół nauki jazdy. A nie lepiej w końcu zweryfikować istniejące „pseudo szkółki” które zamiast praktycznej nauki w KAŻDYCH WARUNKACH, uczą TYLKO JAK ZDAĆ EGZAMIN ????

  A może by tak ku$#a zacząć od dodatkowych szkoleń dla instruktorów???!!!!

 • mlody

  Jeszcze jakieś szkolenie?!