Do WORD-ów i nauk jazdy zgłasza się coraz więcej starszych kursantów

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Na kurs i egzamin na prawo jazdy nigdy nie jest za późno. W WORD-ach coraz częściej egzaminowane są starsze osoby. Bardzo często radzą sobie lepiej niż nastolatkowie.

 

W Łodzi do szkół nauki jazdy oraz do WORD zgłasza się coraz więcej starszych osób.

67-letnia pani Czesława zdała egzamin teoretyczny za pierwszym, praktyczny za trzecim razem. To naprawdę przyzwoity wynik. „Chciałam być niezależna. Synowie mają swoje życie.  Nie chciałam być dla nikogo ciężarem.” Swoje niepowodzenia egzaminacyjne tłumaczy stresem. Pierwszym razem nie wyszło ruszanie na wzniesieniu.

„Ten egzamin nie był taki trudny, ale za bardzo się denerwowałam” – przyznaje. 

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi przyznaje, że starsi kursanci dobrze radzą sobie na egzaminach, a później na drogach.

Rekordzisktą jest 70-letnia kobieta. Do egzaminu podchodziła 19 razy. Jak twierdziła prawo jazdy było jej potrzebne jedynie do jeżdżenia na działkę. Mówiła, że nie ważne, ile razy będzie zdawać. Wierzyła, że wreszcie jej się uda. I tak się stało.

Policja: starsi kierowcy jeżdżą dość dobrze

Policjanci mają wyrobione zdanie na temat młodych – starszych kierowców. Jeżdżą zdecydowanie bezpieczniej od młodych ludzi. Przewidują, co może wydarzyć się na drodze, analizują.  Kiedy mają problem z parkowaniem, to proszą kogoś, by im pomógł. Jedyny problem z takimi osobami to tamowanie ruchu. Jest to czasami efekt ostrożnej jazdy.

Przeczytaj:

Ranking zdawalności WORD