Egzamin na prawo jazdy będzie w Zamościu łatwiejszy?

[Głosów:3    Średnia:4/5]

Wiele historii o oblanych egzaminach na prawo jazdy w Zamościu trzeba by napisać od nowa, bowiem skrzyżowania, na których egzaminatorzy WORD Zamość oblewali zostaną wkrótce gruntownie przebudowane.

Skrzyżowanie z wyspą na Wyszyńskiego

Ten kto oblał egzamin na tym skrzyżowaniu do dziś nie wie jak to się mogło stać. Znaki  B-20 oraz linie bezwzględnego zatrzymania  P-12 na egzaminach bywają niezauważalnym elementem. Do tego samo skrzyżowanie jest sporym zaskoczeniem dla przyjezdnych, ale i my, Zamojszczaki widząc na środku wyspę podświadomie myślimy, że znajdujemy się na „rondzie” ignorując znaki stop.

…dlatego to skrzyżowanie wkrótce zniknie a w jego miejsce powstanie „normalne” rondo, oznakowane znakami   C-12 +  A-7.

Aż się prosi, aby w tym miejscu powstało rondo turbinowe.

Rondo turbinowe
Rondo turbinowe

Drugie (pierwsze) rondo na Wyszyńskiego

Właściwie to pierwsze prace już trwają i to właśnie tam powstanie pierwsze z trzech rond. Nowe skrzyżowanie ma połączyć ulice Prostą z Wyszyńskiego. Takie rozwiązanie jest niezbędne z powodu przebudowy ulicy Prostej. To właśnie tam powstaje nowy węzeł łączący Prostą z ulicą Klińskiego.

Rondo na Sadowej

Skrzyżowanie ulic Sadowej i Dzieci Zamojszczyzny . Dziś tam obowiązują znaki  B-20 „stop” w połączeniu z liniami warunkowego zatrzymania   P-13 (które do znaku „stop” mają się nijak) z jednej i znakami A-7 z drugiej strony.  Skrzyżowanie to zostanie  gruntownie przebudowane a w jego miejsce pojawi się nowe skrzyżowanie o ruchu okrężnym ze znakami   C-12 +  A-7.

Jednak na to skrzyżowanie przyjdzie nam odrobinkę poczekać.