Egzamin na prawo jazdy samochodem OSK?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

To już możliwe. Niestety, kursanci nauk jazdy w Zamościu będą musieli póki co zdawać egzaminy na samochodach WORD-u. Może jednak wkrótce ten stan rzeczy ulegnie zmianie.

 

Jako pierwszy i jedyny w Polsce WORD w Zielonej Górze zgadza się, by kursanci zdawali egzamin na prawo jazdy w samochodach swoich szkół nauki jazdy. 

Dyrektor zielonogórskiego WORD uznał, że skoro WORD-y mogą leasingować lub dzierżawić auta do egzaminowania od dilerów samochodowych, mogą także wynajmować je od szkół nauki jazdy.  Warunkiem wykorzystania samochodu OSK na egzaminie jest wyposażone go w kamery. Egzaminatorzy mogą zabrać zapis z kamer do swojego archiwum. Mają także prawo do przetestowania auta pół godziny przed egzaminem. Egzaminy mogą zdawać tylko kursanci szkoły, do której należy auto.

W Europie, USA, kursanci mogą zdawać egzamin na autach, którymi codziennie jeździli. Wiedzą, jak gładko chodzi sprzęgło, skrzynia biegów, kiedy wrzucić wyższy bieg. Przesiadka do nieznanego auta WORD-u to dodatkowy stres. – Wiele osób, które świetnie sobie radzą za kółkiem, oblewa sprawdzian, bo zżera je trema.