Egzamin praktyczny: Arkusz egzaminacyjny

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Podczas Twojego egzaminu egzaminator wypełnia określone pola arkusza. Prawidłowe wykonanie zadania zaznaczane jest w polu „P-poz”, nieprawidłowe wykonanie zadania – w polu „N-neg”. Dwukrotne nieprawidłowe wykonanie  tego samego zadania skutkować będzie negatywną oceną egzaminu na prawo jazdy.

Pamiętaj jednak, że podczas egzaminu na prawo jazdy, oceniana będzie także Twoja samodzielność, zdolność prowadzenia pojazdu czyli po prostu ogólne wrażenie z jazdy. Przy okazji masz do wykonania szereg zadań egzaminacyjnych, których poprawność wykonania będzie odnotowywana w arkuszu Jak on wygląda?

arkusz_przebiegu_egzaminu

Wzór arkusza określa „rozporządzenie w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach”.

 

Pamiętaj:

  1. Na wykonanie  zadania egzaminacyjnego „Przygotowanie do jazdy, sprawdzenia stanu technicznego podstawowych elementów pojazdu odpowiedzialnych bezpośrednio za bezpieczeństwo jazdy” czyli światła + elementy pod maską masz 5 minut. To naprawde duuuuuużo czasu (bo ile można opowiadać o świetle cofania i poziomie płynu do spryskiwaczy;) ).
  2. Na wykonanie zadania „Ruszanie z miejsca oraz jazda pasem ruchu do przodu i tyłu” Twój czas egzaminacyjny jest nielimitowany.
  3. Na wykonanie zadania „Ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu” Twój czas egzaminacyjny jest nielimitowany
  4. Egzamin w ruchu miejskim musi trwać nie mniej niż 40 minut chyba że w ciągu 25 minut wykonasz wszystkiezadania egzaminacyjne, a wynik egzaminu jest pozytywny, wówczas egzamiator może skrócić Twój egzamin do 25 minut. Oznacza to, że pośpiech na egzaminie jest bezzasadny! Przepisy bowiem nie określają górnego progu czasu egzaminacyjnego. Jesli szybciutko wykonasz wszysktie zadania egzamiator będzie zmuszony nadal kontynuować egzamin do wyczerpania minimalnego czasu egzaminacyjnego – czyli krótko mówiąc będziesz jeździć na darmo, a wówczas możesz popełnić błąd…
  5. Nikomu (powtórzymy: NIKOMU) nie jest na rękę przedłużanie czasu egzaminacyjnego.