Egzamin teoretyczny: Ile czasu na test i poszczególne pytania?

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

Czas trwania egzaminu teoretycznego jest wystarczająco długi aby nie spieszyć się z rozwiązaniem testu. Ile trwa i ile jest czasu na udzielenie odpowiedzi w teście na prawo jazdy?

Ile czasu na test?

Czas na przeprowadzenie egzaminu teoretycznego wynosi 25 minut. To sporo czasu, biorąc pod uwagę to, że dobrze przygotowana osoba test na prawo jazdy potrafi rozwiązać w ciągu… niecałych 4 minut. I to z sukcesem. Więc po co spieszyć się?

Nie ma możliwości cofnięcia się do poprzednich pytań, a brak odpowiedzi skutkuje przyznaniem 0 punktów, staraj się więc dokładnie czytać treść pytania. Często bowiem jedno słowo czy jeden element obrazka czy filmu decyduje o znaczeniu pytania.

Ile czasu na odpowiedź?

W zależności od pytania – testy na prawo jazdy składają się z pytań przyporządkowanych do dwóch głównych działów – czas na udzielenie odpowiedzi jest różny, i wynosi:

-w części podstawowej (20 pytań):

  • pytania jednokrotnego wyboru TAK/NIE
  • pytania ilustrowane są filmami lub zdjęciami z realnych sytuacji drogowych
  • 20 sekund na zapoznanie się z treścią pytania
  • 15 sekund na udzielenie odpowiedzi

-w części specjalistycznej

  • pytania jednokrotnego wyboru A / B / C
  • pytania ilustrowane są w miarę potrzeb odpowiednimi zdjęciami lub grafikami
  • 50 sekund na zapoznanie się z pytaniem i udzielenie odpowiedzi

Pośpiech to bardzo zły doradca

25 minut na rozwiązanie testu to naprawdę bardzo dużo czasu. Nie rozwiązuj testu na wyścigi z innymi zdającymi i nie zwracaj uwagi na to, że ktoś właśnie wyszedł z sali (skąd wiesz, że test rozwiązał prawidłowo). Statystycznie najwięcej egzaminów teoretycznych oblanych to te, które trwały… najkrócej.