Korupcja w WORD: 1000 zarzutów za „załatwianie” egzaminu na prawo jazdy

kajdanki
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Śledztwo w sprawie korupcji, prowadzone jestod 2009 roku. Dotychczas 50 osobom przedstawiono łącznie prawie 1000 zarzutów. Sprawa jest rozwojowa.

Policjanci w jej toku planują przesłuchać nawet kilkadziesiąt tysięcy świadków. 

Kolejny pośrednik uczestniczący w procederze łapówkarskim w ośrodku egzaminowania kierowców zatrzymany. Mężczyzna odpowie za przyjmowanie łapówek za pozytywne zaliczanie egzaminów na prawo jazdy. 73-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej został zatrzymany przez policjantów zajmujących się zwalczaniem korupcji z katowickiej komendy wojewódzkiej. Jest to już 50 osoba, która usłyszała zarzuty w tej sprawie.kajdanki

Policjanci z Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 73-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej. Mężczyzna ten od 2007 do 2008 roku pośredniczył pomiędzy kursantami i egzaminatorami ośrodka ruchu drogowego w Katowicach w przekazywaniu łapówek w zamian za pozytywny wynik egzaminu na prawo jazdy. Sam pobierał od przekazanych kwot odpowiednią „prowizję”. Zarobił na tym procederze prawie 50 tys. zł. Egzamin zaś przeprowadzany był niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Mężczyźnie postawiono łącznie 97 zarzutów. W Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach zdecydowano o zastosowaniu wobec niego dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego w kwocie 20 tys. zł. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono należący do podejrzanego samochód warty 40 tys. zł.