Lublin: egzamin kosztował 1000 zł. Akcja CBA

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Zgodnie z wcześniejszą informacją: CBA w WORD Lublin w związku z podejrzeniem załatwienia za łapówkę egzaminu na prawo jazdy zatrzymano w sumie 24 osoby w tym dwóch egzaminatorów i mechanika z WORD Lublin. Tego ostatniego wyprowadzono z WORD-u w kajdankach.

 

Wśród zatrzymanych jest też trzech właścicieli ośrodków szkolenia kierowców z Opola Lubelskiego, Kraśnika i Lublina, a także osoby, które pośredniczyły w przekazywaniu łapówek. Wszyscy zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

CBA zwróciło się z prośbą o protokoły 30 egzaminów praktycznych przeprowadzonych w latach 2012-2013.

Instruktorzy zapewniali swoich kursantów o wpływach jakie mają w WORD proponując załatwienie egzaminu za łapówkę. Załatwienie kosztowało przeważnie 1000 zł.

Prokuratura podejrzewa o łapówkarstwo 50-letniego Romana P., 59-letniego Bogdana L., 49-letniego Edward K., 64-letniego Zdzisława M. i 62-letniego Bogusław B. Pozostali usłyszali zarzut wręczania łapówek za załatwienie egzaminu na prawo jazdy.

Część podejrzanych przyznała się do dokonania zarzucanych im przestępstw i składała wyjaśnienia. Część nie przyznała się i odmówiła składania wyjaśnień.