Mniej pytań w testach na prawo jazdy

[Głosów:6    Średnia:3.5/5]

Baza pytań stosowanych w testach na prawo jazdy właśnie została pomniejszona. Przyjrzyj się uważnie, bo to ostatnia szansa na zapoznanie się z pytaniami, których w WORD już nie zobaczysz. Które pytania usunięto?

testy na prawo jazdy
Stanowisko komisji weryfikacyjnej w sprawie prawidłowości odpowiedzi na jedno z pytań egzaminacyjnych

Z testów na prawo jazdy osunięto część pytań. To efekt prac Komisji ds Weryfikacji i Rekomendacji Pytań Egzaminacyjnych działającej przy Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

Pełna i zaktualizowana baza pytań egzaminacyjnych dostępna jest na zdamyto.com

To nie pierwsza reakcja komisji na pytania z testów na prawo jazdy. Już wcześniej musiała ona zająć stanowisko na temat prawidłowości odpowiedzi na jedno z pytań egzaminacyjnych (testy na prawo jazdy dystrybuowane przez część firm posiadały błąd w kluczu odpowiedzi – odpowiedź w testach na prawo posiadanych przez kursantów była inna niż na egzaminie państwowym w WORD.

Przypomnijmy, że Komisja do spraw weryfikacji i rekomendacji pytań egzaminacyjnych została powołana 10 grudnia 2014 r a jej zadaniem jest między innymi obowiązującej bazy pytań. Komisja ocenia też i weryfikuje nowe pytania opracowywane i nadsyłane przez podmioty zewnętrzne.

Usunięte pytania

Z puli egzaminacyjnej zniknęły pytania które budziły sporo kontrowersji – zarówno w zakresie prawidłowości odpowiedzi jak i sposobu sformułowania pytania. Komisja zdecydowała o ich usunięciu z bazy. Oto część z nich:

testy na prawo jazdy