Testy na prawo jazdy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Postanowiliśmy przyjrzeć się dokładniej testom na prawo jazdy oferowanym przez najpopularniejszy wśród kursantów serwis. Czy oferuję pełną bazę pytań?

Dziś testy na prawo jazdy są ogólnodostępne, a płytki z nimi dodają nawet czasopisma. Na rynku działa też wiele podmiotów, które kolportują testy na prawo jazdy albo online, albo na płytkach CD. Podczas wyboru testów na prawo jazdy warto zwrócić uwagę na:

 1. Dostęp do całej bazy egzaminacyjnej. Dziś liczba wszystkich pytań w testach na prawo jazdy przekracza 3 tysiące, z czego ponad 2 tysiące przypada na sama kategorię B prawa jazdy.
 2. Jakość testów. Niestety nadal w testach na prawo jazdy zdarzają się.. błędy. Błędy te dotyczą zarówno prawidłowości odpowiedzi jak i przyporządkowania do właściwej kategorii egzaminacyjnej.
 3. Interfejs użytkownika. Ważne aby był intuicyjny i prosty w obsłudze. Idealnie, jeśli jest zgodny z tym, jaki spotkasz w WORD.
 4. Tryb nauki. Umożliwia przeglądanie wszystkich pytań po kolei. Rozwiązywanie testów na prawo jazdy trybem egzaminu nie umożliwia poznania wszystkich pytań.
 5. Wyjaśnienie odpowiedzi. Trudno jest nauczyć się wszystkich pytań na pamięć, właściwie taki sposób nauki jest bezzasadny. Dobrze jeśli każda odpowiedź w testach jest wyjaśniona.
 6. Moduły wspomagające. Przy takiej ilości pytań jaka występuje w oficjalnej bazie trudno spamiętać które pytania sprawiają najwięcej kłopotów. Oczywiście można notować na kartce, ale w dobie solidnych rozwiązań webowych taki sposób wydaje się być archaiczny. Dobrze, jeśli system testów na prawo jazdy posiada wbudowane mechanizmy, które pilnują za ciebie jakie treści musisz sobie jeszcze powtórzyć.

Postanowiliśmy przyjrzeć się testom na prawo jazdy online zdamyto. Co oferuje ich baza?

1. Pełna baza pytań

System testów na prawo jazdy zdamyto.com zawiera wszystkie pytania z oficjalnej bazy egzaminacyjnej. Do tego zestawu dodano dwa działy z autorskimi pytaniami zdamyto, które lepiej pomagają zrozumieć zagadnienia ruchu drogowego a przy tym lepiej przygotować do…. jazdy. Bez solidnej teorii nie ba bowiem jazdy.

Zmiany w bazie egzaminacyjnej nie zmuszają Cię do aktualizowania swoich testów. Aktualizacja odbywa się bowiem centralnie na poziomie serwera zdamyto (za wyjątkiem testów na androida).

2. Testy takie jak w WORD

Nie tylko baza testów jest zgodna z tą jaka występuje w WORD ale i… interfejs użytkownika. Ten błahy z pozoru element pozwala zredukować stres egzaminacyjny. Układ przycisków, sposób wyświetlania treści nie zmieni się podczas egzaminu teoretycznego.

3. Dostęp na komórkę

Testy na prawo jazdy można poznawać na komputerze, tablecie i telefonie. Zdamyto umożliwia dwa rodzaje dostępu do testów na prawo jazdy za pośrednictwem komórki.

 1. Poprzez stronę www.zdamyto.com dostosowującą się do urządzeń mobilnych – do rozwiązywania testow potrzebny jest dostęp do internetu. Strona działa na wszystkich urządzeniach.
 2. Poprzez aplikację mobilną na adroida dostępną w Google Play. Co ciekawe, rozwiązywanie testów na prawo jazdy z użyciem tej aplikacji nie wymaga połączenia z internetem. Wystarczy ściągnąć aplikację, zalogować się i pobrać bazę pytań.

Dostęp do testów na prawo jazdy przez komórkę umożliwia zarówno naukę działami jak i rozwiązywanie testów trybem egzaminu.

4. Nauka działami

testy na prawo jazdytesty na prawo jazdyTryb nauki działami pozwala na poznanie wszystkich pytań z testów na prawo jazdy. Co ważne, czas na rozwiązywanie pytań jest… nielimitowany.

Tryb nauki działami może wydawać się niepotrzebny, przecież na egzaminie rozwiązuje się gotowy test, a nie odpowiada na pytania ze wszystkich działów, ale warto wiedzieć, że system egzaminacyjny losuje pytania z poszczególnych działów tematycznych. Dobór pytań na egzaminie jest więc losowy, więc mimo tego, że w WORD czy egzaminie wewnętrznym odpowiadamy na zaledwie kilka pytań z poszczególnych działów to znać trzeba wszystkie.

5. Objaśnienia

testy na prawo jazdy
Objaśnienia w testach na prawo jazdy

Każde z odpowiedzi posiada uzasadnienie, dzięki czemu nauka jest po prostu wydajniejsza. Nauka testów na prawo jazdy na pamięć jest nie dość, że zawodna to jeszcze… niebezpieczna. Testy mają sprawdzić Twoją wiedzę i pomóc w zrozumieniu przepisów ruchu drogowego, a tego drugiego nie osiągniesz poprzez naukę na pamięć.

Zdamyto zapewnia, że objaśnienia opracowane zostały przez instruktorów, a nie przez „fachowców”. Czytając je można się z tym zgodzić – objaśnienia napisano prostym, przystępnym i zrozumiałym językiem.

6. Inteligentne statystyki

testy na prawo jazdy
Szczegółowe statystyki postępów w nauce

Trzech tysięcy pytań nie sposób ogarnąć, trudno też spamiętać pytania które były dla Ciebie najtrudniejsze, a które  po prostu niezrozumiałe. Przy takiej ilości pytań łatwo też o przeoczenie nie tylko pojedynczych pytań ale i całych działów. Co dają statystyki zdamyto?

 1. Podpowiadają które działy należy powtórzyć
 2. Wskazują te działy i pytania na które udzieliłeś najwięcej nieprawidłowych odpowiedzi
 3. Wskazują działy przerobione i nieprzerobione przez Ciebie
 4. Zdamyto publikuje systematycznie statystyki najtrudniejszych pytań z testów na prawo jazdy w ujęciu miesięcznym. Warto przerobić dodatkowo te pytania, które sprawiały kursantom najwięcej problemów.

7. Egzamin wewnętrzny

testy na prawo jazdy
Moduł egzaminu wewnętrznego.

Na zdamyto można zdać… egzamin wewnętrzny. Zdawanie egzaminu z wykorzystaniem tego samego systemu na którym uczyło się, na interfejsie, który występuje w WORD pozwala na bezstresowe przejście przez egzamin wewnętrzny jak i państwowy. Arkusz egzaminu wewnętrznego możesz przesłać do OSK / instruktora albo pobrać, wydrukować i dostarczyć to swojej nauki jazdy.

8. Gwarancja zdanego egzaminu

Ciekawostką jest to, że zdamyto.com gwarantuje, że ich system nauki daje gwarancję zdania egzaminu teoretycznego!

Zdamyto, to jednak nie tylko testy na prawo jazdy.

9. E-podręcznik

Na zdamyto dostępny jest też e-kurs do kursu nauki jazdy zawierający kompletny materiał kursu nauki jazdy. Przewagą e-podręcznika nad klasycznym „analogowym” jest to, że treści są ilustrowane filmami i animacjami, które sprawiają, że nauka teorii jest szybsza i łatwiejsza.