WORD w Lublinie: przybywa zatrzymanych w związku z aferą łapówkową

[Głosów:0    Średnia:0/5]

CBA postawiło kolejne zarzuty osobom podejrzanym w aferze łapówkowej w WORD.

 

Zarzuty usłyszało kolejnych osiem osób a dotyczyły płatnej protekcji. Powołując się na swoje wpływy osoby te miały obiecywać zdanie egzaminu praktycznego na prawo jazdy za łapówkę w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Lublinie.

Zarzutu postawiono min 50-letniemu Sławomir K., kierowcy-mechanikowi z WORD oraz 60-letniemu właściciel szkoły nauki jazdy w Lublinie. Kolejne zarzuty poza nimi zarzuty usłyszeli też zdający egzamin i pośrednicy.

 

42 osoby podejrzane

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi od kilku miesięcy postępowanie dotyczące podejrzenia dawania łapówek w zamian pozytywny wynik egzaminu. Lista podejrzanych liczy już 42 osoby, które w sumie usłyszały 135 zarzutów.

Wśród podejrzanych jest już czterech pracowników WORD Lublin i kilku właścicieli szkół nauki jazdy w regionie. Jeden z pracowników WORD, 62-letni egzaminator, przyznał się do winy. Łapówki wynosiły przeważnie 1000 zł. Do korupcji miało dochodzić w 2012 i 2013 r.

 

Rzecznik CBA, zachęca, aby ci którzy dali łapówkę za zdanie egzaminu w WORD Lublin zgłaszali się do prokuratury lub CBA.