Z testów na prawo jazdy znikają absurdalne pytania

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Jaka jest długość drążka zmiany biegów? Od czego należy zacząć odpowietrzanie układu zasilania o zapłonie samoczynnym? Jakie wymiary powinna mieć tablica rejestracyjna jednorzędowa? Te i inne absurdalne i nikomu niepotrzebne pytania w teście na prawo jazdy są po cichu usuwane. Firmy, które miały w bazach egzaminacyjne kwiatki, nie chcą się do tego przyznać.

 

Czyszczenie swoich baz pytań jak podaje Forsal.pl przeprowadza zarówno ITS jak i PWPW, chociaż żadna z tych firm się do tego nie przyznaje.

– Gdy resort transportu dowiedział się, że na egzaminie występują tego typu pytania, pojawiła się, mówiąc delikatnie, konsternacja. Teraz nikt się do nich nie przyznaje, ale zaczęto je usuwać z bazy – twierdzi informator portalu.

Rzecznik ITS Mikołaj Krupiński: Kategorycznie zaprzeczamy pogłoskom na temat rzekomego, umyślnego usuwania pytań z puli pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy. Weryfikacja i rozbudowa bazy pytań wykorzystywanych w WORD jest permanentnym działaniem, prowadzonym też wcześniej, przed 19 stycznia 2013 r., przez resort transportu. Pytania ITS/Sygnity wykorzystywane w WORD są wycofywane na wnioski WORD-ów, po uprzednim rozpatrzeniu przez ekspertów ITS ich zasadności.  ITS dementuje, że doniesienia medialne spowodowały usunięcie czegoś z bazy ITS/Sygnity w WORD.

Źródło: Forsal.pl