Zmiany w egzaminach na prawo jazdy w 2014 roku

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Rok 2013 przyniósł rewolucję zarówno w WORD-ach jak i w naukach jazdy. W 2014 roku przyszłych kierowców czekają kolejne zmiany, czy będzie łatwiej? 

 

Baza pytań ma być jednolita w całym kraju, a ich treść kontrolowana przez ministerstwo. Ma to zapobiec pojawieniu się kontrowersyjnych zagadnień, które nie są przydatne przyszłemu kierowcy.  

Duża pula tajnych pytań

Pula pytań nadal pozostanie bardzo duża i niejawna, chociaż to nie jest do końca jasne. Oznacza to, że nowe zasady tylko w niewielkim stopniu wpłyną na zdawalność.

Czytaj:

Ekojazda na egzaminie

Jeszcze większe zmiany czekają kursantów w drugiej połowie 2014 roku. Wtedy do części praktycznej egzaminu ma zostać wprowadzony nowy element, polegający na udowodnieniu, że przyszły kierowca potrafi jeździć ekonomicznie i ekologicznie. Wiąże się to z wymogami Unii Europejskiej, która chce, aby sprawdzać umiejętności energooszczędnego kierowania samochodem.

Czytaj: 

Ma być bardziej ekologicznie, a dzięki mniejszemu zużyciu paliwa w kieszeniach kierowców ma zostać więcej pieniędzy. Nie wiadomo jednak, jak będzie wyglądać sprawdzanie takich umiejętności. Na pewno znaczna część kierowców, którzy już mają prawo jazdy miałaby problemy ze zdaniem takiego egzaminu, gdyż nadal wielu z nich nie zna zasad ekojazdy.

{youtube}8hiM8Lud25E{/youtube}