Afera korupcyjna w kolejnym ośrodku ruchu drogowego

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Powoływanie się na wpływy i przyjmowanie korzyści majątkowych, w zamian za uzyskanie pozytywnego wyniku egzaminu na prawo jazdy. Policja zatrzymała 19 osób.

 

Aferę ujawniono w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie. We współpracy z tarnowską Prokuraturą Okręgową, zatrzymano 19 osób powiązanych z korupcyjnym układem. W grupie tej znajduje się jeden z pracowników tarnowskiego MORD-u, dwóch właścicieli szkół nauki jazdy z terenu Brzeska i Tarnowa, pośrednik przekazujący korzyści majątkowe oraz wręczające je osoby.

Prawo jazdy za 1000 zł

W zamian za pozytywny wynik egzaminu na prawo jazdy prawo jazdy kursanci płacili od tysiąca do kilku tysięcy złotych. W trakcie przeprowadzonych przeszukań w Starostwie Powiatowym w Tarnowie, Brzesku, Dąbrowie Tarnowskiej, Bochni i Urzędzie Miasta Tarnowa, śledczy zabezpieczyli dokumentację osób, które w ten sposób uzyskały w tarnowskim MORD uprawnienia do kierowania pojazdami w okresie kilku ostatnich lat. Niektórym podejrzanym przedstawiono nawet po 150 zarzutów.

 

W ujawniony przez policjantów z Tarnowa proceder może być zamieszanych nawet 200 osób. Planowane są kolejne zatrzymania.