Na to pytanie pada ponad 40% błędnych odpowiedzi. ABS w testach na prawo jazdy

[Głosów:13    Średnia:3.6/5]

Według zebranych statystyk zdawalności aż 42,65% kursantów daje się nabrać na to proste pytanie z testów na prawo jazdy. Czy w 2017 roku w testach na prawo jazdy nadal jednym z „najtrudniejszych” pytań będzie to dotyczące układu ABS?

ZdamyTo.com publikuje statystyki (nie)zdawalności testów na prawo jazdy prezentując zestaw pytań, na które pada najwięcej nieprawidłowych odpowiedzi. Według danych zebranych przez zdamyto.com aż 42,65% kursantów udzieliło błędnej odpowiedzi na to pytanie:

[poll id=”2″]

Pytanie udostępnia zdamyto.com i pochodzi z oficjalnej puli pytań egzaminacyjnych

Czym jest ABS?

ABS (ang. Anti-Lock Braking System) to układ stosowany w pojazdach mechanicznych w celu zapobiegania blokowaniu kół podczas hamowania, jako element układu hamulcowego. System ten jest zaliczany do grupy systemów Advanced Vehicle Control Systems (albo Automated Highway Systems). Jego bezpośrednim rozwinięciem są systemy ASR.

ABS zapobiega zjawiskom występującym po zablokowaniu kół, takim jak ściąganie samochodu w bok, wirowanie samochodu, utrata kontroli nad kierowaniem samochodem. Długość drogi hamowania pojazdu wyposażonego w system ABS w porównaniu do identycznego pojazdu bez tego systemu uzależniona jest od kilku czynników, takich jak: warunki zewnętrzne oraz umiejętności kierowcy. ABS w przeważającej większości przypadków wydłuża drogę hamowania w porównaniu do identycznego pojazdu bez tego systemu.

Zobacz: Testy na prawo jazdy 2017. Pełna oficjalna baza pytań na prawo jazdy