Rekord zdawalności w WORD został właśnie pobity

[Głosów:7    Średnia:2.6/5]

Padł kolejny rekord w (nie)zdawalności egzaminu na prawo jazdy.  Co ciekawe, rekord został pobity w tym samym WORD, przez tego samego zdającego. Żeby było jeszcze ciekawiej – pobił on swój własny rekord.

Ile razy można zdawać egzamin teoretyczny?

Rekordzista zdający egzamin w WORD Chełm podchodził już do egzaminu 86 razy. Próba zdania testów na prawo jazdy zajęła mu 6 lat. Przeliczając to wszystko na złotówki, samo zdawanie egzaminu pochłonęło mu 2580 zł z domowego budżetu plus koszty dojazdu.

Na nic zdaje się pomoc egzaminatorów i tłumaczenie zawiłości testów na prawo jazdy oraz poprawnych odpowiedzi. Może więc wina leży w zwykłym braku przygotowania? Tutaj wspomniano, że bardzo często niepowodzenia egzaminacyjne na teorii leżą nie po stronie braku przygotowania a po stronie sposobu w jaki egzamin jest zdawany. W tym przypadku zdaje się jednak, że jest inaczej.

…zdającego czeka jeszcze egzamin praktyczny

Zdanie testów na prawo jazdy nie gwarantuje jeszcze uzyskania uprawnień, przecież zdać trzeba jeszcze praktykę, a to wyższa szkoła jazdy, bowiem w tym przypadku na pamięć nauczyć się niestety nie da, a sukces zależy od wielu czynników.

Teoria – taka sama w całym kraju

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy jest taki sam w całym kraju. Wszyscy przyszli kierowcy muszą zanim usiądą za kierownicę pojazdu egzaminacyjnego muszą zmierzyć się z testami na prawo jazdy.  Test składa się z 32 pytań: 20 pytań z wiedzy podstawowej i 12 pytań z wiedzy specjalistycznej. W zależności od znaczenia pytania dla bezpieczeństwa dla ruchu drogowego odpowiedzi punktowane są 3, 2, lub 1 punktem. Brak odpowiedzi skutkuje otrzymaniem 0 punktów.

Aby zdać egzamin trzeba uzyskać 68 punktów z 74 możliwych.

Zdawalność egzaminów teoretycznych w WORD Chełm w 2017 roku wyniosła 52,07%. Praktykę za pierwszym razem zdało 49,65% kursantów.

Sprawdź czy zdasz: Testy na prawo jazdy: najtrudniejsze pytania 2017.