Uwaga, zmiana oznakowania na Sadowej w Zamościu

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]

W ostatnim czasie zmieniono oznakowanie skrzyżowania ulic Sadowej i Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu. Teraz aby opuścić Sadową musisz zatrzymać się. Problem w tym, że część z kierowców nie wie w którym miejscu ma to zrobić.

Jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Zamościu doczekało się wreszcie drobnej, ale znaczącej modernizacji. Mowa o skrzyżowaniu Dzieci Zamojszczyzny i Sadowa w Zamościu.

Nie dość, że na tym skrzyżowaniu (było) łatwo o wypadek to… całkiem szybko można było przerwać swój egzamin. O ile zmiana organizacji powinna poprawić bezpieczeństwo, to o przerwanie egzaminu nadal tam łatwo 😉
Na skrzyżowaniu pojawił się znak B-20 Stop znak stop. Zatrzymanie się przed wjechaniem na Dzieci Zamojszczyzny ma zredukować liczbę wypadków i kolizji.

Tak było

Tak jest

 

Gdzie zatrzymać się?

Przepisy nie nakazują zatrzymania się przed znakiem Stop. Jeśli wyznaczono linię bezwzględnego zatrzymania P-12   – zatrzymujemy się właśnie przed nią. Jeśli jej nie ma – zatrzymujesz się w miejscu w którym masz najlepszą widoczność na skrzyżowanie, a jednocześnie nie utrudniasz ruchu pojazdom, którym musisz ustąpić pierwszeństwa.

Linia warunkowego zatrzymania P-13  złożona z trójkątów, która pozostała po poprzednim oznakowaniu nie ma nic wspólnego z zastosowanym obecnie na skrzyżowaniu znakiem Stop.

Znak Stop a przerwanie egzaminu

Pamiętaj, że zignorowanie znaku Stop na egzaminie może prowadzić do jego przerwania – z wynikiem negatywnym.

Kiedy jeszcze egzaminator może przerwać Twój egzamin na prawo jazdy? Oto błędy których popełnienie może skutkować przerwaniem egzaminu na prawo jazdy. Przerwanie egzaminu na prawo jazdy.

Tego na egzaminie nie rób

Póki co wprowadzenie znaku Stop na tym skrzyżowaniu wpłynęło na powstawanie… korków, chociaż z drugiej strony nie słyszeliśmy, aby doszło tam jakiejś kolizji, a te przed wprowadzeniem nowego oznakowania zdarzały się nawet kilka razy dziennie.