Zwrot pieniędzy z WORD?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Czy pieniądze za praktykę przepadają, jeśli opłacony został egzamin teoretyczny i praktyczny, a wynik tego pierwszego jest negatywny?

Ustalając termin egzaminu możesz wybrać dwie opcje – przy założeniu, że to Twój pierwszy egzamin:

  • ustalić termin egzaminu z testów na prawo jazdy, a później egzamin praktyczny
  • ustalić egzamin teoretyczny + praktyczny

Co jednak się stanie z Twoimi pieniędzmi, jeśli wybierzesz tą drugą opcję? Czy kwota wpłacona na poczet egzaminu praktycznego, który przecież nie odbył się przepada, jeśli zawalony został egzamin teoretyczny?

W takiej sytuacji WORD ma dwie opcje, może on bowiem:

  1. Zaliczyć na poczet tej części egzaminu państwowego w innym terminie  – czyli niewykorzystane 140 zł jest zaliczane na poczet ustalonego przez Ciebie egzaminu praktycznego, albo
  2. Zwrócić Ci wpłaconą i niewykorzystaną kwotę – na Twój wniosek.

Rezygnacja z egzaminu

Z wyznaczonego terminu egzaminu możesz zrezygnować. Możesz to zrobić nie później niż 2 dni przez wyznaczonym terminem. Wówczas WORD także może zwrócić – na Twój wniosek – wpłaconą i niewykorzystaną kwotę, albo wpłacone pieniążki możesz wykorzystać  na poczet odpowiedniej części egzaminu państwowego lub całości egzaminu państwowego przeprowadzanego w innym terminie

Podstawa prawna: § 3a rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie wysokości opłat za przeprowadzenie egzaminu państwowego oraz stawek wynagrodzenia związanych z uzyskiwaniem uprawnień przez egzaminatorów. Do pobrania tutaj.